Авторський проект
Олени Скалецької
"Чому я Українка"

Проект
Документальна стрічка Олени Скалецької, яка досліджує тему формування національної ідентичності. Це жіноча історія матері, бабусі, яка хоче розповісти своїй маленькій онуці українці, народженій у Голландії, свій шлях до усвідомлення особистої національної тотожності.
Завдання
Підштовхнути українців, які мешкають на батьківщині або за її межами до осмислення своєї національної приналежності. Чи важливим є розуміння своєї національної ідентичності. Де українці, які мешкають за межами України, можуть знайти своїх. Як передаються знання про твій род, твої коріння, традиції в сім'ї і які саме ці знання.
Результат проекту

Зацікавити людей вивчати історію, літературу України.

Залучати дітей до читання українських казок, оповідань, перегляду українських анімаційних та художніх фільмів, або фільмів українською мовою.

Зміцнення інтереса до української мови та бажання розмовляти нею російськомовних українців.

Учасники проекту
Це українки різного віку, професій, які мешкають у різних містах України, Европи, Канади
Команда проекту
Що саме планується?
Документальне кіно у форматі журналістського дослідження на тему формування національної ідентичності на особистому досвіді а також за допомогою героїв стрічки.

Героїні фільму українки, різного віку, професій, які живуть в Україні, країнах Європи, Канади діляться особистими історіями про те, як вони відчувають, що вони українки. Коли вони це зрозуміли, як саме, хто допоміг на цому шляху. Чі змінила війна відчуття належності до своєї нації і як саме. Що, або хто допомогає зміцнювати свою ідентичність в чужій країні. Що дає людині відчуття своєї національної ідентичності та як ці знання передаються нащадкам. Чи існують магічні послання матері своїй дитині, які допомагають зрозуміти свою тотожність

Хто є автором проекту?

Олена Скалецька - журналістка, що тривалий час працювала режисеркою харківської незалежної телемовної компанії SIMON. Авторка, сценаристка, режисерка телевізійних проектів на тему кіно, музики, спорту, здоров'я.

Зараз мешкає в Канаді і продовжує працювати в журналістиці на українському радіо Ridne Radio Ottawa.

Олена спирається на свій особистий досвід усвідомлення своєї ідентичності як українки, а також на досвід героїв фільму.

Хто є учасниками проєкту?

Дослідити тему журналістці допомагають героїні фільму.
Це українська акторка, театральна режисерка, яка через війну переїхала до Канади і працює в українському театрі в Торонто.

Це родина українців, що народилися у Польщі, але зміцнити та розвивати свою національну ідентичність змогли в Канаді, яка дала їм більше свобод у самоусвідомленні.

Це телеведуча з Харкова, яка через війну переїхала до Польщі, а її донька служить у лавах української армії.

Це вихователька із Кривого Рогу, що поховала єдиного сина, який добровольцем пішов захищати свою батьківщину.

Це українки різного віку, професій, які мешкають у різних містах України.

Як вони усвідомили свою національну приналежність?
Як вона змінюэться і що впливає на ці трансформації?
Як батьки передають ці знання своїм дітям?
Чи існують ці магічні послання матерів своїм синам та донькам, що таке бути українцем?